Nasza szlachetna paczka. Zapraszamy do udziału!

Wierzymy, że nasza pomoc może coś zmienić. Z tego powodu bierzemy udział w projekcie Szlachetna Paczka jako darczyńcy. Wybraliśmy wspaniałą rodzinę, dla której przygotowana przez nas Paczka będzie bardzo dużo znaczyła. Jednak sami nie damy rady stworzyć tak wspaniałego prezentu jak z Waszą pomocą. Naprawdę nie trzeba dużo – wystarczy, że kilka osób przyniesie chociaż trochę rzeczy a zbierze się z tego naprawdę wspaniała paczka.

Oto historia rodziny, której chcemy pomóc:

Pani Paulina (30 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Basię (8 miesięcy) i Antka (10 l.). Na co dzień pani Paulina zajmuje się dziećmi, przede wszystkim Basią. Rodzina ze względu na trudną sytuację prawną ma tymczasowo wstrzymany zasiłek rodzinny, oraz świadczenie dla rodziców, co jest przyczyną problemów finansowych. Rodzina przy pomocy rodziców pani Pauliny utrzymuje się, jednak po odjęciu kosztów na utrzymanie mieszkania pozostaje jej tylko 275 zł na jednego członka rodziny. Rodzina jest ze sobą bardzo związana. Antek, aby odciążyć swoją mamę często opiekuje się siostrą. Dobrze się uczy – zwłaszcza z przedmiotów ścisłych. Pani Paulina bardzo chciałaby wrócić do pracy, którą straciła przed urodzeniem Basi. Cała rodzina jest bardzo wesoła i radosna mimo trudnej sytuacji. Najważniejsze dla rodziny jest zaspokojenie podstawowych potrzeb. Wśród największych znajdują się środki czystości, oraz pieluszki dla Basi. Antkowi są potrzebne buty zimowe.

Jeśli zechcieliby Nam Państwo pomóc bylibyśmy bardzo wdzięczni za zaznaczenie rzeczy w formularzu, w którym są wpisane wszystkie potrzeby rodziny, oraz namiary kontaktowe do koordynatora akcji. Każda osoba objęta Paczką ma prawo wybrania sobie małego marzenia, którego spełnienie sprawi mu przyjemność. Rzeczy te są zaznaczone również w formularzu. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeKVr1xlwYVoa-vZjocEyEku6zs2Ru2DeL6xP4pwcEdS5Nkog/viewform

Ubranka dla dzieci mogą być używane, ale w dobrym stanie. Przyjmiemy je w każdym rozmiarze, gdyż dołożymy je do Paczek dla rodzin z rejonu Katowice – Podlesie, Kostuchna, Murcki.

Rzeczy do szlachetnej paczki przynosimy do drużynowych, najlepiej na zbiórkę (Rivendell i Tygryski w szkole Omega, Wszędoczłapy i Ekoludki w szkole nr. 27 im. Władysława Szafera). W razie pytań, prosimy o telefon do dh. Karoliny Zeman: 698 717 946.

Koordynatorem akcji jest drużynowa 12 KDH ,,Wszędoczłapy” Karolina Zeman.

Gorąco dziękujemy za wszelką pomoc. Zmieniajmy świat na lepsze!