Rivendell idzie na Fe-Ku-Hę

Fe Ku Ha – Festiwal Kultury Harcerskiej

Po wielu latach został reaktywowany Festiwal Kultury Harcerskiej Hufca Katowice, a więc popularna FeKuHa. Reaktywowany festiwal, pod nazwą – jakże by inaczej: Akcja Reaktywacja – odbył się 11 kwietnia w MDK w Bogucicach.

Rivendell ambitnie podjęło wyzwanie i przez kilka wczesnowiosennych zbiórek przygotowywało program festiwalowy. Powstał więc – wspólnymi siłami – absurdalny skecz pod tytułem „Wieczorne wiadomości”, powstała piosenka „Podążać za tropem przygody” (tekst w całości autorstwa Basi!), powstała wreszcie festiwalowa aranżacja „Brzegów Nowej Szkocji”.

11 kwietnia rano spotkaliśmy się pod harcówką i wyruszyliśmy tramwajem (a później autobusem) do Bogucic.

Festiwal trzeba zdecydowanie ocenić jako imprezę bardzo udaną (mamy nadzieję na kontynuację w przyszłym roku, na pewno będziemy!), nasi harcerze też zaprezentowali się świetnie, zarówno pod względem muzycznym, jak i kabaretowym, ale i po prostu harcerskim – był to dla nich pierwszy w historii udział w harcerskiej imprezie, a tymczasem bawili się jak harcerze jeżdżący na obozy i festiwale od co najmniej 90 lat, albo i dłużej.

Co prawda (jeszcze!) nie zajęliśmy miejsca na podium, ale cóż – Zlatan Ibrahimović też nie wygrał jeszcze Ligi Mistrzów (ha ha ha!)

…a „Podążać za tropem przygody” pozostało w śpiewniku!