27 GZ Brykające Tygryski

– Uorrauorrauorrauorrauorrra… – mówiło to Niewiadomoco za drzwiami i Puchatek poczuł nagle, że wcale nie jest śpiący. „Co to może być? – medytował. – Znam najrozmaitsze dźwięki w Lesie, ale tego jeszcze nigdy nie słyszałem. Nie jest to warczenie, ani mruczenie, ani szczekanie, ani też chrząkanie, jakie wydaje się przed rozpoczęciem deklamacji wiersza, ale jest to dźwięk, który wydaje bardzo dziwne zwierzę. A ono wydaje ten dźwięk tuż pod moimi drzwiami, więc wstanę i poproszę je, żeby przestało”.

Puchatek wstał z łóżka i otworzył drzwi.

– Hej! – zawołał na wypadek, gdyby coś było za drzwiami.

– Hej – odpowiedziało Niewiadomoco.

– Oho – rzekł Puchatek do siebie i znów zawołał: – Hej!

– Hej!

– Aha, to ty! – powiedział Puchatek. – Hej!

– Hej! – odpowiedziało Bardzo Dziwne Zwierzę, zastanawiając się nad tym, jak to długo jeszcze potrwa. Puchatek miał właśnie po raz czwarty powiedzieć „hej”, ale postanowił tego nie robić i zapytał:

– Kto tam?

– Ja – odpowiedział głos.

– Aha – rzekł Puchatek – proszę wejść.

Więc Niewiadomoco weszło i przy świetle świecy spoglądało na Puchatka, a Puchatek na Niewiadomoco.

– Jestem Puchatek – rzekł Puchatek.

– Jestem Tygrys – powiedział Tygrys.

– Aha – powiedział Puchatek, bo nigdy przedtem takiego zwierzęcia nie widział. – Czy Krzyś cię zna?

– Pewnie, że zna – odparł Tygrys.

– No, dobrze – powiedział Puchatek – teraz jest noc, czyli odpowiednia pora, żeby spać. A jutro rano będziemy mieli miód na śniadanie. Czy Tygrysy lubią miód?

– Tygrysy wszystko lubią – odpowiedział Tygrys radośnie. – Dobrze, więc jeśli lubią spać na podłodze, to ja sobie wrócę do łóżeczka – rzekł Puchatek. – A jutro rano będziemy wyprawiać rozmaite figielki. Dobranoc!

Z tymi słowy wrócił do łóżka i zasnął.

A.A. Milne, Chatka Puchatka

 

O GROMADZIE

Brykające Tygryski, to radosne zuchy lubiące skakać – brykać, obserwować  i poznawać. Spotykają się na zbiórkach w każdy czwartek w godz. 16:00 – 17:00 w szkole Omega w Katowicach Załężu oraz w czwartki w godz. 14:45 – 15:30 w Szkole jak dom na osiedlu Witosa w Katowicach.

Barwy gromady

Chusty zdobywane przez zuchy podczas zbiórek i wyjazdów mają kolor pomarańczowy i pomalowane są w czarne, tygrysie pasy. Aby zdobyć chustę zuch – Tygrysek musi wykazać się znajomością pląsu gromady oraz umiejętnością obserwacji przyrody.