Wigilia Szczepowa

Niech rozjaśnia serca Gwiazda Betlejemska,

Niech nas poprowadzi siłą pozaziemska

Drogę prosto wskaże harcerska lilijka,

Tam, gdzie Jezus Chrystus, Józef i Maryja.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, właściwie już tu są, a za kilka dni będą już tak całkiem. Harcerze z Rivendell oraz Brykające Tygryski zorganizowali 19 grudnia wigilię szczepową. Z Piotrowic przyjechali do nas harcerze z Wszędoczłapów, Ekoludki wraz z kadrami drużyn oraz nasza Druhna Komendantka, Szczep zasiadł więc do stołu prawie w komplecie, ku naszej radości zaproszenie na Wigilię przyjęło również wielu rodziców.

DSC_1280

Harcerze z Rivendell odebrali wcześniej Betlejemskie Światełko Pokoju, które później zostało rozdane wszystkim obecnym gościom. Całej naszej uroczystości towarzyszył śpiew – Rivendell i Tygryski przygotowały bowiem krótki program artystyczny, na który składały się piosenki „Światło z Betlejem” (niekwestionowany hit tej zimy) oraz mniej może jeszcze znane (ale tylko do czasu szczepowej wigilii) „Hula wiatr”.

DSC_1221

Harcerze z Rivendell wykonali również stajenkę, w której pojawiły się niecodzienne postacie takie jak: hobbit, elf i krasnolud.

DSC_1253

Po odśpiewaniu przez każdą drużynę kolęd i zjedzeniu przygotowanych poczęstunków wigilia dobiegła końca i wszyscy rozjechali się do domów, aby przygotować się do wigilii we własnym domu przy płomieniu Betlejemskiego Światełka Pokoju. Szkoda, że czas tak szybko płynie, a taka wigilia trafia się tylko raz w roku. Zdjęcia z wigilii dostępne są w naszej galerii.

Wszystkim życzymy spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie.

Czuwaj…