WZORY KART PRÓB dla Rivendell

riv logPróba harcerza, na stopień, karta próby sprawności – wzory do pobrania!

Uwaga, uwaga!

Jeśli zdobywasz Krzyż Harcerski, a więc realizujesz PRÓBĘ HARCERZA/HARCERKI – wzór Twojej karty próby znajduje się tutaj: proba harcerza

Jeśli masz już Krzyż Harcerski i rozpoczynasz zdobywanie STOPNI (najpierw: młodzik/ochotniczka) – wzór Twojej karty próby znajdziesz tu: proba na stopien

Jeżeli wybrałeś już SPRAWNOŚCI, które chcesz zdobyć – wzór karty próby sprawności jest tu: proba-sprawnosc

CO DALEJ?
Wzór karty próby pobieramy, uzupełniamy rubryki (wypisujemy to co trzeba) i zaczynamy realizować próbę, czyli wypełniać kolejne zadania, po czym wreszcie zdobywamy – stopień, sprawność lub przystępujemy do Przyrzeczenia Harcerskiego.

CO MA BYĆ W TABELKACH?
Zadania odpowiadające wymaganiom…

CO TO ZNACZY?
Jeśli wymaganie brzmi „Opiekuję się przyrodą” zadanie brzmieć może np. „Karmię borsuki i nutrie 2 razy dziennie od lutego do kwietnia”, a do wymagania „Mam swoje hobby” można wykonać zadanie „Pokażę drużynie i opowiem o mojej kolekcji skamieniałości paleozoicznych”

SKĄD WZIĄĆ WYMAGANIA?
Wymagania do próby harcerza obowiązujące w naszej Drużynie i do zdobycia pierwszego stopnia znajdziecie w już opublikowanym na stronie newsie pod tytułem „Zdobywamy stopnie i sprawności” (gdyby ktoś nie umiał znaleźć na stronie głównej to jest to: TUTAJ)

Zestaw sprawności do wyboru najdziecie w dziale HARCOPEDIA (trzeba popatrzeć na górę strony i się zaraz znajdzie). Tam też znajdziecie wymagania do zdobycia kolejnych, wyższych stopni harcerskich.

…a co jeszcze zdobywamy?
Chusty oczywiście! Ale do tego już nie ma kart próby. Ci, którzy jeszcze chusty nie mają, lub będą chusty zmieniali dowiedzą się już wkrótce co trzeba będzie zrobić.

chusty riv